VICTORIE PENTRU BMW M8 GTE LA DAYTONA 24H PENTRU AL DOILEA AN CONSECUTIV

#24 MOTUL BMW M8 GTE a obţinut victoria în prima etapă din sezonul 2020 al Campionatului 2020 IMSA WeatherTech SportsCar. Krohn, Edwards, Farfus şi Mostert au ocupat primul loc al clasei GTLM la Daytona după 786 de tururi de cursă. Poziţia de lider s-a schimbat de peste 40 de ori, iar cursa a fost extrem de strânsă până la final. BMW Team RLL a câştiga cursa de deschiderea a noului sezon din Campionatul IMSA WeatherTech SportsCar, la Daytona (SUA), pentru al doilea an consecutiv. John Edwards (SUA), Jesse Krohn (Finlanda), Augusto Farfus (Brazilia) şi Chaz Mostert (Australia) au obţinut victoria în categoria GTLM la comenzile #24 MOTUL BMW M8 GTE, pe “Daytona International Speedway”. Maşina #25 a încheia pe locul al cincilea. În fruntea plutonului, piloţii oficiali BMW au încântat fanii GT cu manevre de depăşire magnifice, încheind în faţa celor două modele Porsche, care au completat podiumul.